Yaesu FTM-100DE Dual Band Araç Telsizi - SORUNUZ
Yaesu FTM-100DE Dual Band Araç Telsizi - SORUNUZ
Yaesu FTM-100DE Dual Band Araç Telsizi - SORUNUZ

Yaesu FTM-100DE Dual Band Araç Telsizi (FTM100DE)

Marka : YAESU
İndirim Oranı : %6 İndirim
Fiyat : $540.00  + KDV
İndirimli : $510.00  + KDV
TL Fiyat : ₺4.896,06(KDV Dahil)
:

YAESU FTM-100DE VHF/UHF DİGİTAL/ ANALOG MOBİL TELSİZ

C4FM (FDMA) / FM/ APRS

FTM-100DR VHF / UHF Çift Bant Transceiver , Sistem Fusion C4FM Sayısal Haberleşme Yaesu'ya devrimci dünyasına girmek için heyecan verici yeni bir yol. FTM-100DR'nin tek alıcı tasarımı, hem 144 hem de 430 MHz amatör radyo bantlarında 50 Watt RF gücü sağlarken, yine de her amatör radyo operatörünün gereksinimine uyan C4FM Dijital ve FM Analog haberleşme yeteneklerinin özellikli bir paketine ev sahipliği yapıyor .

Sadelik ve kolaylık düşünülerek tasarlanan FTM-100DR'nin son derece görünür ve kompakt 160 x 40 piksel grafik nokta vuruşlu ekranı, radyonun gövdesinden ayrılabilir ve daha da fazla kurulum seçeneği sağlayacak şekilde uzaktan monte edilebilir. Bu canlı beyaz LED arkadan aydınlatmalı ekran, radyo bilgileri mevcut çalışma durumunun açık ve net bir görünümünü sağlar; GPS Bilgileri, SD Kart durumu ve Çalışma bandı adı / bellek kanalı etiketleri (Alfanümerik) ile sınırlı değildir.

FTM-100DR ihtiyaçlarınızı karşılamak için üç (3) Dijital modda ve (1) Analog modda çalışır. Bu özellikli radyo, alınan sinyal modunu anında algılayan yeni Otomatik Mod Seçimi (AMS) işleviyle donatılmış ilk Dijital Mobil cihazımızdır. AMS işlevi stressiz çalışmayı sağlar ve iletişim modları arasında manuel olarak geçiş yapma gereksinimini ortadan kaldırır.

· V / D Modu (Ses / Veri eşzamanlı iletişim modu)

Dijital ses sinyali, bant genişliğinin bir yarısında iletilir. Eş zamanlı olarak 12.5 kHz bant genişliği kanalının diğer yarısı, ses sinyalinin ve diğer verilerin hata düzeltmesi için kullanılır. Profesyonel iletişim cihazları için geliştirilen güçlü hata düzeltme teknolojisi sayesinde, etkili hata düzeltme kodları konuşmalar için daha az kesinti avantajı sağlar. C4FM FDMA Dijital modu için geliştirilen Clear Voice teknolojisi, ideal hata düzeltme ve ses kalitesi dengesini sağlar. 

· Sesli FR modu (Sesli Tam Hız Modu)

Bu mod, dijital ses verisini iletmek için tam 12,5 kHz bant genişliğini kullanır. Artan ses verisi arkadaşlarınızla bir "paçavrası" için mükemmel ses kalitesi sağlayan yüksek kaliteli ses iletişimine izin verir.    

· Veri FR modu (Yüksek Hızlı Veri İletişim Modu)

Bu yüksek hızlı veri iletişim modu, veri iletişimi için tam 12,5 kHz bant genişliğini kullanır. Alıcı-verici, anlık görüntüleri aktarırken otomatik olarak Veri FR moduna geçer ve büyük miktarlarda veriyi yüksek hızda iletmek için kullanılabilir.

· Analog FM modu

Analog FM, zayıf sinyal gücü dijital modda sesin düşmesine neden olduğunda etkilidir ve gürültü seviyesinin sınır çizgisine kadar iletişim sağlar. Ayrıca, kurulu Yaesu düşük güç devresi tasarımlarının kullanımı, dijital modlardan daha fazla verimlilik sağlar. Bu, çoğu dijital olmayan el bilgisayarlarının ve VHF / UHF cep telefonlarının kullandığı tipik FM modudur.

ÖZELLİKLER

Dijital ve Analog FM Özelliğine Sahip

Henüz Digital'e geçmeyi seçmemiş arkadaşlarınızla iletişimi kaybetmek için hiçbir sebep yok. FTM-100DR, hem Analog FM hem de C4FM Digital kullanılarak mükemmel bir performans sergiliyor ve her iki çalışma ortamına da kusursuz bir şekilde entegre olabiliyor.

Sağlam Güçlü Verici

Verici RF Güç Çıkışı: 50 W / 20 W / 5 W. Modülasyon Tipi: F1D, F2D, F3E: Değişken Reaktans Modülasyonu, F7W: 4FSK (C4FM)

Yüksek Ses Çıkış Gücü

Loud 3 Watt Audio Dahili hoparlörle çıkış yapar. İsteğe Bağlı Harici Hoparlör kullanarak 8 Watt çıkış (MLS-200-M10)

Büyük BUSY / TX Göstergesi

İki büyük ve canlı çok renkli BUSY / TX LED durum göstergesi, alıcı-vericinin mevcut çalışma durumunu açıkça gösterir; analog FM iletimi alırken Yeşil, dijital alırken mavi olur.

• BUSY / RX durumundayken üst yarı yeşil yanar.
• İletim sırasında üst yarı kırmızı yanar.
• Dijital ses sinyallerini alırken veya iletirken alttaki yarı mavi renkte yanar.
• Dijital verileri alırken veya iletirken alttaki yarı beyaz renkte yanar.
• Yapılandırılandan farklı bir TONE frekansı veya DCS kodu içeren bir sinyal alırken alt yarı mavi yanıp söner.

GPS Dahil

Dahili 66 kanallı GPS alıcısı ve anteni konum, zaman, yön ve APRS® bilgisi sağlar. GPS Günlüğü İşlevi dahil edilmiştir.

APRS® Dahil

1200 / 9600bps APRS® (Otomatik Paket Raporlama Sistemi) Veri iletişim özelliği dahil.

Ahizesiz Kullanım

Yasalara uyma (gereken yerlerde) İsteğe bağlı kablosuz Bluetooth® ünitesi ve kulaklık kullanılarak eller serbest kullanım mümkündür. İsteğe bağlı Bluetooth® ünitesi (BU-2) gerekli.

Sesli Rehber ve Kayıt İşlevi

İsteğe Bağlı Sesli Kılavuz Ünitesi (FVS-2) mevcut çalışma frekansınızı, bant değişimini ve APRS® mesajlarınızı bildirir. 5 dakikaya kadar alınan sinyalleri kaydedebilir veya alınan sesin son 30 saniyesini sürekli olarak kaydedebilirsiniz.

Dijital Grup Monitörü (GM) İşlevi

Dijital GM işlevi, bir gruba kayıtlı üyelerin iletişim aralığında olup olmadığını otomatik olarak kontrol eder ve ekrandaki her arama işareti için mesafe ve yön gibi bilgileri görüntüler. Bu kullanışlı işlev, yalnızca hangi arkadaşların iletişim aralığında olduğunu görmeni sağlamaz, aynı zamanda tüm grup üyelerinin bulunduğu bir bakışta görmeni sağlar. Ek olarak, bu işlev grup üyeleri arasında mesaj ve resim verilerini göndermek için kullanılabilir. Dijital Grup Monitörü üyeler arasındaki doğrudan iletişim için geçerlidir; Bir tekrarlayıcı ile uygulanamaz.

Bu, kamu hizmeti grubu aktiviteleri, Arama Kurtarma operasyonları ve sadece sizin hayal gücünüzle sınırlı sayıda başka kullanımlar için değerli bir özelliktir!

Frekans aralığı

Alma
108-137 MHz (Hava Bandı)
137-174 MHz (144 MHz HAM)
174-400 MHz (Gen1)
400-480 MHz (430 MHz HAM)
480-999,99 MHz (GEN2) Hücresel Engellenen (Kuzey Amerika modeli)
Verici
144 - 146 MHz veya 144 - 148 MHz
430 - 440 MHz veya 430 - 450 MHz

Diğer Faydalı Özellikler

- Her A (Ana) bant ve B (Alt) bant için 500 Bellek Kanalı
- Takılı bir mikro SD kartta Bellek kanallarının ve kişisel ayarların saklanması
- Bir mikro SD kart kullanarak, radyo verilerini kopyalamak ve aktarmak kolaydır. Uyumlu Radyolara
- Meraklıları İzleme için Çok Yönlü Tarama Alıcısı (VFO Taraması, Bellek Taraması, vb.)
- Dijital Saat
- Zamanlayıcı işlevi: Lap veya geri sayım işlevlerine sahip olay zamanlayıcısı
- Dijital Görüntü Verilerini Alır ve İletir (MH85A11U Kamera Mikrofonunu desteklemez) .

 

BTK Kurum izni veya KEGM Amatör Telsiz Belgesi ibrazı ile satılır.