FTM400XDE Dual Band Araç Telsizi - SORUNUZ
FTM400XDE Dual Band Araç Telsizi - SORUNUZ
FTM400XDE Dual Band Araç Telsizi - SORUNUZ

FTM-400XDE EU Dual Band Araç Telsizi (FTM400XDE)

Marka : YAESU
İndirim Oranı : %4 İndirim
Fiyat : £526.00  + KDV
İndirimli : £506.00  + KDV
TL Fiyat : ₺7.683,76(KDV Dahil)

KEGM "AMATÖR TELSİZ  BELGESİ" OLAN ŞAHISLARA SATILIR

:

YAESU FTM-400XDE VHF/UHF MOBİL TELSİZ

C4FM FDMA / FM 144/430 MHz ÇİFT BANT TRANSCEIVER

FTM-400DR, YAESU Sistemi Fusion İkili Mod sisteminde kullanım için tamamen karşılaştırılabilir bir radyo ortağı olarak tanıtılan ilk mobil cihazdır  . FDMA içindeki diğer dijital modülasyon şemalarıyla karşılaştırıldığında, C4FM mükemmel iletişim kalitesine sahiptir (BER: Bit Hata Hızı özellikleri). C4FM, FDMA'daki profesyonel iletişim cihazları için standart yöntemdir ve bu nedenle gelecekteki ana akış dijital iletişim modu olarak kabul edilir. Bu etkin ve güvenilir dijital mod hakkında daha fazla bilgi veren web sitemizdeki "Amatör Telsiz Operatörleri için Dijital İletişim Kılavuzu" nu indirin.

FTM-400DR ihtiyaçlarınızı karşılamak için üç (3) Dijital modda ve (1) Analog modda çalışır. Bu özellikli radyo, alınan sinyal modunu anında algılayan yeni Otomatik Mod Seçimi (AMS) işleviyle donatılmış ilk Dijital Mobil cihazımızdır. AMS işlevi stressiz çalışmayı sağlar ve iletişim modları arasında manuel olarak geçiş yapma gereksinimini ortadan kaldırır.

· V / D Modu (Ses / Veri eşzamanlı iletişim modu)

Dijital ses sinyali, bant genişliğinin bir yarısında iletilir. Eş zamanlı olarak 12.5 kHz bant genişliği kanalının diğer yarısı, ses sinyalinin ve diğer verilerin hata düzeltmesi için kullanılır. Profesyonel iletişim cihazları için geliştirilen güçlü hata düzeltme teknolojisi sayesinde, etkili hata düzeltme kodları konuşmalar için daha az kesinti avantajı sağlar. C4FM FDMA Dijital modu için geliştirilen Clear Voice teknolojisi, ideal hata düzeltme ve ses kalitesi dengesini sağlar.

 · Sesli FR modu (Sesli Tam Hız Modu)

Bu mod, dijital ses verisini iletmek için tam 12,5 kHz bant genişliğini kullanır. Artan ses verisi arkadaşlarınızla bir "paçavrası" için mükemmel ses kalitesi sağlayan yüksek kaliteli ses iletişimine izin verir.

· Veri FR modu (Yüksek Hızlı Veri İletişim Modu)

Bu yüksek hızlı veri iletişim modu, veri iletişimi için tam 12,5 kHz bant genişliğini kullanır. Alıcı-verici, anlık görüntüleri aktarırken otomatik olarak Veri FR moduna geçer ve büyük miktarlarda veriyi yüksek hızda iletmek için kullanılabilir.

· Analog FM modu

Analog FM, zayıf sinyal gücü dijital modda sesin düşmesine neden olduğunda etkilidir ve gürültü seviyesinin sınır çizgisine kadar iletişim sağlar. Ayrıca, kurulu Yaesu düşük güç devresi tasarımlarının kullanımı, dijital modlardan daha fazla verimlilik sağlar. Bu, çoğu dijital olmayan el bilgisayarlarının ve VHF / UHF cep telefonlarının kullandığı tipik FM modudur.


ÖZELLİKLER:

Dijital ve Analog FM Özelliğine Sahip

FTM-400DR, hem Analog FM hem de C4FM Digital kullanılarak kusursuz çalışır. Dolayısıyla, henüz Dijital'e geçiş yapmayı seçmemiş arkadaşlar arasında iletişim kaybı olmayacak.

Kompakt paketleme

Boyutlar

Radio Unit 5.5 "(W) x 1.6" (H) x 4.9 "(D) Fan
Kontrol Cihazı i (140 x 72 x 20mm ) Topuz
Ağırlığı olmadan :
Yaklaşık. 2.64 lbs, Radyo Ünitesi, Kontrol Ünitesi, Kontrol Kablosu

Büyük ve geniş Ekran

FTM-400 büyük 3,5 inç tam renkli ve dokunmatik panel işleminden kolay kullanımın keyfini çıkarın. Tam renkli, yüksek parlaklıktaki TFT likit kristal ekran sayesinde simge sembolleri, çok işlevli tuş ekranı ve açılır mesajların tümü yüksek çözünürlüklü renkte görüntülenir. Kablosuz cihazların ayarları ve durumları kolay anlaşılır bir biçimde görüntülenir. Ekrana hafifçe dokunarak çeşitli işlemleri basit ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Ekran seçenekleri şunlardır:
- Bant Kapsamı Ekranı
- Yükseklik Ekranı
- APRS® Ekranı
- Akıllı Gezinme Ekranı
- Frekans Doğrudan Giriş Ekranı
- Saat / Zamanlayıcı Ekranı

Sağlam Güçlü Verici

Verici RF Güç Çıkışı: 50 W / 20 W / 5 W. Modülasyon Tipi: F1D, F2D, F3E: Değişken Reaktans Modülasyonu, F7W: 4FSK (C4FM)

Yüksek Ses Çıkış Gücü

Loud 3 Watt Audio Dahili hoparlörle çıkış yapar. İsteğe Bağlı Harici Hoparlör kullanarak 8 Watt çıkış (MLS-200-M10)

Frekans aralığı

Alma
108-137 MHz (Hava Bandı)
137-174 MHz (144 MHz HAM)
174-400 MHz (Gen1)
400-480 MHz (430 MHz HAM)
480-999,99 MHz (GEN2) Hücresel Engellenen (Kuzey Amerika modeli)
Verici
144 - 146 MHz veya 144 - 148 MHz
430 - 440 MHz veya 430 - 450 MHz

APRS® Dahil

1200 / 9600bps APRS® (Otomatik Paket Raporlama Sistemi) Veri iletişim özelliği dahil.

Çapraz (KROS BAND )Bant Yetenekli

FTM-400DR, Analog moddayken çapraz bant yeteneğine sahiptir; acil durumlar için çok önemli bir özellik vb.

GPS Dahil

Dahili GPS alıcısı ve anteni konum, zaman, yön ve APRS® bilgisi sağlar. GPS Günlüğü İşlevi dahil edilmiştir. Harici GPS cihazları bağlanabilir.

Ahizesiz Kullanım

Yasalara uyma (gereken yerlerde) İsteğe bağlı kablosuz Bluetooth® ünitesi ve kulaklık kullanılarak eller serbest kullanım mümkündür. İsteğe bağlı Bluetooth® ünitesi (BU-2) ve Kulaklık (BH-2A) gereklidir.

Anlık Görüntü İşlevi (Resim Veri İletimi)

Kameraya bir MH-85A11U (isteğe bağlı) mikrofon bağlamanız yeterli. Fotoğraf çekmek için mikrofon deklanşörü düğmesine basın, ardından görüntü verileri ekranda görüntülenebilir ve kolayca diğer C4FM FDMA dijital alıcı vericilerine gönderilebilir.


Bir grup üyesinden gönderilen görüntü verileri tam renkli ekranda görüntülenir. Bu görüntü verisi ayrıca bir zaman kaydını ve anlık görüntünün GPS konum verisini de tutar. Geri izleme işlevini kullanarak bu resimli konuma gitmek kolaydır. Ek olarak, iletilen verilerin üye istasyon tarafından başarılı bir şekilde alınıp alınmadığını ekranda görebilirsiniz. Anlık görüntü veya alınan veriler, yüksek kapasiteli bir mikro SD kartta saklanır. İstediğiniz zaman bu görüntü verilerini SD karttan geri çağırıp gönderebilirsiniz. Resimler ve veri dosyaları kişisel bir bilgisayar kullanılarak kolayca görüntülenebilir ve düzenlenebilir.

* Snapshot işlevi için Micro SD kart (dahil değildir) gereklidir

Dijital Grup Monitörü (GM) İşlevi

Dijital GM işlevi, bir gruba kayıtlı üyelerin iletişim aralığında olup olmadığını otomatik olarak kontrol eder ve ekrandaki her arama işareti için mesafe ve yön gibi bilgileri görüntüler. Bu kullanışlı işlev yalnızca hangi arkadaşların iletişim aralığında olduğunu görmeni sağlamaz, aynı zamanda tüm grup üyelerinin bulunduğu bir bakışta görmeni sağlar. Ek olarak, bu işlev grup üyeleri arasında mesaj ve resim verilerini göndermek için kullanılabilir. Dijital Grup Monitörü üyeler arasındaki doğrudan iletişim için geçerlidir; Bir tekrarlayıcı ile uygulanamaz.

Bu, kamu hizmeti grubu aktiviteleri, Arama Kurtarma operasyonları ve sadece sizin hayal gücünüzle sınırlı sayıda başka kullanımlar için değerli bir özelliktir!

Akıllı Gezinme İşlevi

Gerçek zamanlı navigasyon işlevi, herhangi bir zamanda konum kontrolünü sağlar. Dijital V / D modunda, konum verileri gibi bilgiler sesli sinyallerle birlikte iletilir, böylece diğer istasyonlara olan mesafe ve yön onlarla iletişim kurulurken gerçek zamanlı olarak görüntülenebilir.

Geri İzleme İşlevi

Geri İzleme İşlevi, bir düğmeye dokunarak kayıtlı bir konuma navigasyon sağlar. Yürüyüş ya da kamp yaparken, ayrılmadan önce başlangıç ​​noktanızı veya kamp yerinizi kaydetmeniz yeterlidir; geçerli konumdan uzaklık ve yönlendirme ekranda görüntülenir.

Bu, Arama Kurtarma operasyonlarının yanı sıra rahat yürüyüş ve kampçılık için de değerli bir özelliktir.

Sesli Rehber ve Kayıt İşlevi

İsteğe Bağlı Sesli Kılavuz Ünitesi (FVS-2) mevcut çalışma frekansınızı, bant değişimini ve APRS® mesajlarınızı bildirir. 5 dakikaya kadar alınan sinyalleri kaydedebilir veya alınan sesin son 30 saniyesini sürekli olarak kaydedebilirsiniz.

Diğer Faydalı Özellikler

- Kesintisiz RX ses sistemine sahip Gerçek Zamanlı Bant Kapsamı
- Her A (Ana) bant ve B (Alt) bant için 500 Bellek Kanalı
- Bellek kanallarının ve kişisel ayarların takılı bir mikro SD kartta saklanması
- Bir mikro SD kart kullanarak, Telsiz verilerinin diğer uyumlu telsizlere kopyalanması ve aktarılması kolaydır
- Tutkunları İzleme için Çok Yönlü Tarama Alıcısı (VFO Taraması, Hafıza Taraması, vb.)
- Analog ve Dijital Saat
- Zamanlayıcı işlevi: Lap veya geri sayım işlevli olay zamanlayıcı

BTK Kurum izni veya KEGM Amatör Telsiz Belgesi ibrazı ile satılır.